top of page
Search

KEHAPÄEV: AROOMIVANNI 3 REEGLIT JA 5 NIPPI

Keha armastab vett! Ja mida rohkem seda uhkem ning keha armastab soolast vett, sest eks meie keha vedelikud on mõnes mõttes soolade lahus. Ja vesi on infokandja – nii kehast sisse-välja liikudes kui ka kehas sees. Eeterlikud õlid mängivad vannivees kulleri rolli, vahest lausa kiirkulleri rolli, et sinu kehale vajalik infovahetus korraldada.

Ja siit tuleb vannilugu, mida loe kindlasti ka siis kui sul kodus vanni pole – siit leiad soovitusi ja lahendusi, mida saad kasutada.
VANNI 3 REEGLIT

1. MÕTLE, MIS TOIMET SA VAJAD

Erinevad õlid annavad erinevaid toimeid – kui sa tead millist toimet või millist tunnet sa vanniskäigust soovid, saad valida need õlid ja/või koostada endale sobiva segu. Mis on oluline – aroom peab sulle meeldima, siis ta toimetab sinu keha ja meeltega soovitud suunas.


2. LISA EETERLIKUD ÕLID KOOS “KANDJAGA”

Õlid on lenduvad ja muidugi kui sulged vannitoa ukse saad sellest väikse osa tarbida, siiski on arukas lisada õlid koos kandjaga – soolad, baasõlid, vannipallid jne. Minu lemmikud on looduslikud soolad – sool on kristall ehk struktuur ning jätka nüüd mõtet: vesi on infokandja, sool on struktuur.... Olgu, tule teinekord minu töötuppa või vestlusringi ja selgitan lahti!

Muide, minu hea kolleegi Nelli Eerma nooruke tütar Linell tegi valmis vannisoola segud, milles on Epsomi sool, Surnumere sool ja kuivatatud lavendli õied – mina toetan noor inimese algatust oma taskuraha ise teenida, toeta ka sina ja varu endale tervist ja heaolu ning mõtle ka lähenevatele jõuludele!


TELLI LINELLI SOOLASEGU JA SAAD KINGITUSEKS

VANNIRETSEPTID EETRLIKE ÕLIDEGA!Kui palju panna vanni soola: suurem vann kuni 150-200g, jalavann ca 50 g soolasegu.


3. MÄNGI VANNIVEE TEMPERATUURIGA

Laias laastus võiks vannivee soojuse liigitada nii: ca 30°C ergutab ja toniseerib, ca 36°C maandab ja kohandab, ca 40°C lõdvestab ja rahustab. Kuum vann üle 40°C on terapeutiline ning oskusliku juhendamisega saab toetada füüsilise ja vaimse ülekoormuse, oksüdatiivse stressi ja külmetushaiguste kindlas faasis (kuumal vannil on mitmeid vastunäidustusi)


VESI ON INFOKANDJA!Ja siia lõppu ka mõned nipid:

· Kui sul pole vanni, siis suurem kauss teeb selle töö ära – jalad on ju sinu keha lahutamatu osa, vesi (veri) on infokandja ja küll vähehaaval see hea info kandub kehas sinna kuhu vaja, ole vai järjepidev

· Mulle meeldib aroome lisada vanni lisaks soolale ka kuivatatud või värskete lillede-lehtede abil. Kuivad segud lõhnasta juba varakult ja aseta klaaspurki ning sul on vajadusel kohe valmis lahendus olemas

· Lisa ka taimseid ekstrakte või tõmmiseid – nahk on suurim organ ning naha kaudu pääseb vereringesse palju head kraami!

· Kui sul on mullivann: lahusta soolasegu eelnevalt väiksemas nõus ja pane õied-lehed-taimed riidekotis vette likku – nii nagu pakiteed tehes, sest mullivanni düüsid ei pruugi sellise vanniskäigu üle rõõmsad olla.

· Üks lihtne nipp on kanda kehale eeterlike õlidega rikastatud võie enne vanni – sama võtet võid kasutada ka dušši all käies!


Kui sa soovid seda infot jagada, palun viita algallikale. Tänan!81 views0 comments
bottom of page