top of page
Search

BODYSCULPT & MODELING MEETOD

BODYSCULPT & MODELING on unikaalne protseduuride kompleks, mis põhineb manuaalravi, osteopaatia, refleksoteraapia ja müofastsiaalse rekreatsiooni võtete koosmõjul ning individuaalsel kombinatsioonil. Protseduuride järel taastub keha erinevate pehmete kudede (sh lihaste, fastsiate, sidekoe jt) anatoomiline seisund, rüht ning teatud määral ka siseorganite seisund ja funktsioonid.


Kehatuba salongides on kasutusel kehavormi muutmise metoodika, mis põhineb kahe meetodi kombinatsioonil – müofastsiaalne rekreatsioon ja manuaalne osteopaatia, mille tulemusena taastatakse keha erinevate kudede (sh lihased, fastsiad, sidekoed jne) anatoomiline algseis. Protseduuride järel paraneb kudede vereringe. rüht ning teatud määral ka siseorganite seisund ja funktsioonid, mis aitab tõhusamalt väljutada liigset vett, ainevahetuse jääkaineid, alandada põletikke, taastada kudede elastsust ja liikuvust ning parandada kehavormi ja tervist. .


Protseduuride puhul on kasutusel ka erinevad kehamähised, mis valitakse vastavalt eesmärgile – vereringe stimulatsioon, põletike ja tursete alandamine või jääkainete väljutamine.

Protseduurid sobivad hästi kaalulangetuse programmidesse, sportlaste ja harrastajate taastusprogrammi ning traumajärgseks taastuseks.


Fookuses on vereringe ja lihaste liikuvus

Erinevate võtete kombineerimise peamine eesmärk on parandada ja aktiviseerida vere- ja lümfiringe ning korrigeerida kehahoiakut ja rühti. Vereringe parandamisel saaavad erinevate kudede rakud rohkem hapniku, mis taasatb nende normaalse ainevahetuse ning alandatakse põletikulised protsessid, mis hoiavad kinni vett.


Müofastiaalne rekreatsioon moodustab ühe osa BodySculpt & Modeling tehnikatest, mille eesmärk on pinges või jäigastunud fastsia vabastamine ning pehmekoe talitluse taastus. Fastsia on kogu meie keha läbiv sidekoeline võrgustik, millel on hindamatu roll kogu keha biomehaanika, funktsionaalsuse ning ka kogu keha tervise tagamises. On palju uuritud lihaste, luude, veresoonkonna, närvitalituse toimimist, kuid fastsia on paraku jäänud justkui kitsalt füsioterapeutide pärusmaaks. Ja teenimatult! Sest eranditult kõik teadusuuringud, mis on fastsiat käsitlenud, kinnitavad, et see on palju enamat kui kolmemõõtmeline sidekoe võrgustik – see on imeline võrgustik, mis läbib kogu keha ja ühendab kõik meie keha organid, koed, sidemed ja süsteemid, sh ka lümfiringe, üheks hästitoimivaks struktuuriks. Osa teadlasi nimetab seda ka kuuendaks meeleks.

Fastsia võib vigastuse, inaktiivsuse või põletiku korral piirata liigesliikuvust ning seeläbi vähendada lihase jõu või vastupidavuslikke omadusi ja takistada vereringet.

Fastsia kihid on lihastega läbi põimunud ning lihase mõlemas otsas muutuvad kõõlusteks, vastutades kogu keha liikumisahelate funktsionaalsuse, mitte üksiku lihase liikumise eest. Struktuurilt pole fastsia aga kaugeltki lihtne kude – see võrgustik on täis närvilõpmeid ning on pidevas ühenduses ajuga: lihased, kõõlused ja skelett toimivad suuremate müofastsiaalsete ahelatena kui kooskõlas orkestri esinemine.


Õige kehaasend ja rüht

Halb rüht on mitmete tervisehädade põhjus ning üldjuhul on enamus probleeme, millega inimesed füsioteraapiast abi otsivad, on seotud halva kehahoiuga. Sagedasemad neist on alaselja- , kaela- ja õlavöötme valud ja pinged ning sellest tingitud peavalud, valud põlveliigeses ja nn "rasked jalad". Halva rühi üks näidetest on ettevajunud kõht ning nõrgad kõhulihased lasevad gravitatsioonil siseorganitega oma töö teha ja soolestik vajub alla. See põhjustab omakorda probleeme seedeorganitega ning alaseljavalude teket.

Mis toimub inimesega, kes tõuseb oma längus õlgade ning ettevajunud pea ja kaelaga töölaua tagant ning otsustab õhtul metsajooksule minna? Sageli kanduvad kroonilised rühivead ka treeningusse üle ning see võib lihase- ja liigesevaevusi võimendada.

Kui selline inimene läheb sörkjooksu tegema, on ta ülakeha jooksuasend peaaegu sama mis istudes – tema rindkere liikuvus ja kopsude funktsioon on vähenenud, hingamiseks kasutab ta nüüd juba pinges olevaid kaela- ja õlavöötmelihaseid ning tagajärjeks võivad olla veelgi suuremad kaela- ja seljapinged.


BodySculpt & Modeling käsitleb keha kui tervikut, parandades nii rühi, kehahoiaku kui ka vereringehäireid ning selle tagajärjel paraneb keha kui terviku harmooniline talitus.


BRONEERI KONSULTATSIOONI AEG VÕI SAADA OMA KÜSIMUS: kehatuba16@gmail.com246 views0 comments
bottom of page