top of page
Search

APPI, TSELLULIIT!

Updated: Jul 28, 2019

Kas ainult liigsed kilod on tselluliidi tekkepõhjus? Kas trenni ja dieedi abil on võimalik tselluliidiga hakkama saada? Kas kodused harjamised ja kreemitamised on abiks? Võtame tselluliidi luubi alla ja selgitame lahti mis tegelikult aitab tselluliidist vabaneda.


Rääkides kehavormi muutmisest, on naiste puhul tselluliidist vabanemine pea alati eesmärk number üks – nii vormikad kui ka peenemad naised on apelsinikoorega hädas. Jutu sees tuleb välja, et tehtud ja proovitud on selle nimel juba kõike.... tulemused aga üsna tagasihoidlikuks jäänud. Selles, et tselluliit väljanägemist rikub, ei kahtle keegi.

Kuid lisaks esteetikale, kahjustavad naha alla kuhjunud jääkained, nähtamatud põletikulised protsessid ja kudedesse kogunev liigne vesi kogu keha tervist!

Kui tahad vaenlast võita, tuleb teda põhjalikult tundma õppida ning saades aru kuidas ja miks tselluliit tekib, saad palju tõhusamalt selle vastu võidelda.


Kuidas tselluliit tekib

Üheks peamiseks tselluliidi tekkepõhjuseks on lümfi- ja vereringe häire, mida põhjustab sundasend (istmine, seismine või rühihäired, sh jalatallaasend). Kehvem vereringe võib olla ka teatud määral geneetiline pärand ning seetõttu ja tervisliku eluviisiga naisel võib esineda tselluliiti.

Kehvem vereringe põhjustab kudedes hapnikupuudust, rakkude ainevahetus aeglustub, rakumembraani voolavus halveneb ning jääkained kipuvad rakkudesse kuhjuma. Keha käivitab põletikulised protsessid ning tõmbab "kriisipiirkonda" rohkem vett, et lahjendada jääkainete kontsentratsiooni ning püüab seeläbi rakud nö päästa. Väljaspoolt vaadatuna aga näeme kas konarlike rasvavolte või ebaühtlast nahaaluse koe struktuuri, mis võib katsudes ka valulik olla.

Muidugi, oma sõna ütlevad sekka ka naishormoonid ja geneetika ning ka elustiilil on tselluliidi tekkimisega otsene seos. Kuid kuna tselluliit kimbutab nii kõhna kui ka voluumikamat naist, on siiski peamine tegur vereringe ning selle ergutamine on tselluliidisõja relv number üks.


Vereringe ja ainevahetuse ergutamine: head ja vead

Niisiis, vereringe! Ning jutt on kogu keha vereringe aktiviseerimisest, mitte ainult tselluliidist kahjustatud piirkondades – inimkeha on terviklahendus, seda ei saa jupi kaupa putitada ja parandada!


Esimese asjana tuleb muidugi pähe liikumine, mis vastukaaluks isuvale sundasendile aitab tselluliidiprobleemi lahendada. Kuid siin on suur aga: ära torma trenni või õue jooksma enne, kui tead täpselt milline koormus sulle sobib ja millal. Näiteks, kui otsustad peale istuvat tööpäeva minna (loe: sõita autoga!) spordisaali, siis päev läbi hapnikunäljas olnud lihased pole koormuseks valmis ning tselluliidiga võitlemise asemel sa pigem võimendad põletikulisi protsesse. Treeninguga väljakujunenud tselluliiti ei ravi, sest jääkainete kuhjumine takistab rasvapõletust ning olukord pigem halveneb. Õnneks on meetmeid, mis loomulikul viisil aitavad vereringet parandada, ning sellest täpsemalt veidi allpool.


Teine asi: dieet. Kalorite piiramine liigse kehakaalu puhul on kindlasti abiks, kuid ka siin on üks aga – kui sa tead täpselt mis on sinu keha rasvavoltide täpne tekkepõhjus (insuliiniresistentsus, põletikulised protsessid, hormoonaalne häire) ja oskad sovibat toitumiskava koostada, on hästi! Kui ei, võid sa hoopis vastupidist tulemust saavutada ning rangete piirangutega oma aeglast ainevahetust veelgi enam pidurdada.

Kolmas faktor: hormoonid. Ka siin varitseb võimalus eksida, kui võtad sõbrannat aidanud toidulisandeid või toetud vaid netis levinud soovitustele – kui sa ei tea mis on sinu hormonaalse häire põhjus ning reeglina on see põhjuste kompleks, ära proovi asju ise oma tarkuse või oletustega lahendada.


Vereringele hoog sisse: vali sobiv vahend

Kui eelpool oli juttu, et diivanilt otse spordisaali tormamine ei pruugi olla õige lahingurelv tselluliidisõjas ning imepillid purkidest võivad hoopis vastupidist tulemust anda, siis paistab, et lahendust nagu polegi? Siiski, vereringe ja ainevahtuse ergutamiseks on olemas kaks head lahendust – need on kehamähised, mida kasutas juba iidsel ajal ilukuninganna Kleopatra ja massaažid.


Kuidas kehamähis seda teeb? Tänapäeva biokeemia on teinud mähistest tõelise loodusliku relva tselluliidiga võitlemiseks. Skemaatiliselt näeb see välja nii: eeterlike õlide ja bioaktiivsete komponentidega immutatud kehamähised mõjuvad nahapinna ärritajatena ning see paneb vereringe kiiremini tööle, et tarnida rohkem verd "kriisikodesse". Suurem veremaht surutakse läbi kõikide veresoonte ja kapilaaride, parandades seeläbi ka mik­ro­ve­re­rin­get. Kuna tegu on loodusliku lahendusga, siis vereringe saab just sellise stiimuli milleks keha on võimeline antud hetkel ja antud seisundis – ei mingit ülekoormust ega ülevõimete pingutust. Kehamähiste valikul on just seepärast oluline jälgida, et need ei sisaldaks peale looduslike komponentide midagi muud – ei mingeid PEG-ühendeid, glütseriini ega etanooli, mis võivad tervisele kahjulikult mõjuda.

Milline massaaž on tselluliidi puhul parim? Õige vastust on massaaživõtete kompleks, mis taastab ja ergutab vereringet probleemses piirkonnas, vabastab kudede pinged ning aitab väljutada jääkaineid.


Ah jaa, need kodused harjamised! Muidugi, harjamised ja koorimised on alati head ning abiks... kui toetav protseduur. Paraku ainult nende abil tselluliit alla ei anna.


Unikaalne meetod: BodySculpt and Modeling

Kehatuba salongides on kasutusel kehavormi muutmise metoodika, mis põhineb kahe meetodi kombinatsioonil – müofastsiaalne rekreatsioon ja manuaalne osteopaatia, mille tulemusena taastatakse keha erinevate kudede (sh lihased, fastsiad, sidekoed jne) anatoomiline algseis. Protseduuride järel paraneb kudede vereringe ja üldine kehahoiak, mis aitab tõhusamalt väljutada liigset vett, ainevahetuse jääkaineid, alandada põletikke, taastada kudede elastsust ja liikuvust ning parandada kehavormi ja tervist. Protseduuride puhul on kasutusel ka erinevad kehamähised, mis valitakse vastavalt eesmärgile – vereringe stimulatsioon, põletike ja tursete alandamine või jääkainete väljutamine.

Protseduurid sobivad hästi kaalulangetuse programmidesse, sportlaste ja harrastajate taastusprogrammi ning traumajärgseks taastuseks.


BRONEERI KONSULTATSIOONI AEG: https://www.kehatuba.ee/broneerimine

VÕI SAADA OMA KÜSIMUS: kehatuba16@gmail.com315 views0 comments
bottom of page